WIA 80-100% en inkomen (oud dagloon boven Max)

Beste,

Ik zit een poosje in de wia, lgu, ben 80-100% afgekeurd. Nu zou ik toch heel graag weer wat proberen met werk en kan ik wellicht bij een bekende aan de gang, voor 4-8uurtjes per week, voor een aantal maanden. Als dit goed gaat, wil ik dit graag uitbouwen. Mijn ziektebeeld zal altijd grillig blijven.
Mijn oude inkomen was boven het Max dagloon. Hoeveel van mijn verdiensten word ik dan straks gekort? De rekenhulpen van uwv verklaren zich allemaal niet van toepassing in mijn situatie.

Groet Anna

Beste Anna, bedankt voor uw vraag. Ik zal UWV webcare vragen om een reactie.
Peter

UWV Webcare 15-10-2019 15:32 X Ongepaste reactie? Waarschuw onze moderator

Hallo Anna1978,

Wat goed dat je stappen wilt zetten om wat uren te werken naast je WIA-uitkering.

Je geeft aan dat jouw oude inkomen boven ons maximale dagloon lag. In dit geval kun je de inkomsten, die we korten op jouw WIA-uitkering, als volgt berekenen: 70% van (jouw inkomen x het maximumdagloon) gedeeld door het ongemaximeerd dagloon.

Tip: Weet je zelf niet wat jouw ongemaximeerd dagloon is? Dan kan mijn collega van de klantenservice dit voor jou nakijken. Je kunt hiervoor contact opnemen via telefoonnummer 088-8989294 of door een bericht te sturen via Mijn UWV/Mijn berichten.

Met vriendelijke groet,
Caren
UWV Webcareteam

Uhm, klinkt makkelijk maar kun je me helpen met de bedragen alsjeblieft?
Ongemaximeerd dagloon is 275 en mijn bijverdiensten zouden 300 euro zijn.

Dat zou dan uitkomen op
70% van 300= 210
216,90/275= 0,7887
210x0,7887 = 165,63 korting (55% dan) op wia?

Kan ik dit ook nog terugvinden op de website van uwv?

UWV Webcare 16-10-2019 12:02 X Ongepaste reactie? Waarschuw onze moderator

Hallo Anna,

Als ik jouw informatie plaats in de gegeven formule, dan kom ik hier op uit:
70% (€300x€216,90)/€275 => 70% (€65070)/€275 => 70% (€236,62) => €165,63

Van de €300,- aan inkomsten worden (volgens de berekening) inderdaad €165,63 op jouw WIA-uitkering verrekend.

Je vindt deze rekenformule niet terug via onze website. De rekenmethode staat wel vermeld in de Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen, artikel 61.

Met vriendelijke groet,
Caren
UWV Webcareteam